Dom

Poznaj skuteczne sposoby na pozbycie się pleśni z domu

Pleśń to powszechny problem, który dotyka wiele domów. Można ją znaleźć wszędzie, ale najczęściej staje się zauważalna w piwnicach, łazienkach i na strychach. Pleśń może powodować problemy zdrowotne, zwłaszcza gdy znajduje się w wilgotnych lub ciemnych miejscach w domu. Jeśli znajdziesz pleśń w swoim domu, są skuteczne rzeczy, które możesz zrobić, aby się jej pozbyć.

 

W łazience poszukaj przecieków za ścianami lub pod podłogami. Napraw wszelkie problemy, które znajdziesz natychmiast, aby zapobiec wzrostowi pleśni. Jeśli w Twoim domu jest już pleśń, upewnij się, że łazienka pozostaje dobrze wentylowana, aby zniechęcić ją do wzrostu. Aby zapobiec rozwojowi pleśni na powierzchniach pod pokrywą zbiornika toalety lub wokół baterii w wannie, utrzymuj je w czystości i suchości, wycierając je po każdym użyciu.

Twoja kuchnia to kolejne miejsce, w którym pleśń może łatwo rosnąć, ponieważ jest w niej wiele wilgotnych i ciemnych miejsc, w których może się ukryć, np. pod zlewem i za urządzeniami. Upewnij się, że sprzątasz rozlane płyny tak szybko, jak to tylko możliwe, aby nie stały się źródłem pożywienia dla pleśni. Utrzymuj lodówkę w czystości, przecierając rozlane płyny roztworem detergentu raz w tygodniu. Wejdź na dompodkontrola.pl.