Atrakcyjna w stylu boho – modowy przewodnik od a do zet!

Boho to nowoczesny styl ubioru, wzorowany jednak na tym, co działo się w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Ten styl został spopularyzowany przez wiele popularnych postaci i tym samym ugruntował swoją obecność w świecie stylu.

Jeśli nie miałaś jeszcze do czynienia z tym stylem, a chciałabyś sobie go wyobrazić – wiedz, że ta moda odzwierciedla prosty, płynny styl hipisów i łączy kilka stylów etnicznych, takich jak afrykańskie, czy indyjskie. Jeśli ten styl pasuje do Twojego gustu, masz szczęście, ponieważ dzisiaj można znaleźć wiele ubrań w tym klimacie, a bluzka boho jest już absolutną wisienką na torcie takich outfitów. Chcesz być dziewczyną boho-chic? Czytaj dalej, a już nie będziesz mieć żadnych wątpliwości, jak to zrobić.

Ubrania w stylu boho – naucz się je rozpoznawać!

Aby lepiej zrozumieć ten styl i czym charakteryzuje się każda spódnica, czy bluzka boho -wykorzystaj korzenie tego nurtu na swoją korzyść. ‘Bohemian’ to słowo odnoszące się do stylu Romów, grupy lepiej znanej w Polsce jako „Cygani”. Ubrania lub stroje, które pasują do kreowanego przez nich wizerunku nawiązują bezpośrednio do stylu wykonawców, wróżek i wolnych strzelców, porywających włóczęgów. Wszystkie wizje, jakie masz w tym miejscu odnośnie do ich wyglądu – prawdopodobnie dobrze sprawdzą się jako strój w stylu boho.

Wybierając ubrania w klimacie boho, przede wszystkim wykorzystuj naturalne materiały. Naturalność jest jednym z głównych założeń stylu boho, na który duży wpływ miała mentalność hipisów, że ubrania przyjazne dla środowiska są preferowane od włókien syntetycznych.

Ideał ten znajduje odzwierciedlenie w stylu bohemy – zatem bluzka boho powinna być przede wszystkim wykonana z tkanin takich jak:

  • bawełna,
  • jedwab,
  • len.

Jednak styl boho to nie tylko tkaniny. Każda bluzka boho bądź inna część garderoby w tym klimacie charakteryzuje się też lekkością i przewiewnością. Wynika to z faktu, że innym wpływem ruchu hipisowskiego na styl boho jest właśnie nacisk na swobodę i otwartość. W stylu boho jest to reprezentowane przez lekkie i przewiewne tkaniny, takie jak swobodna bluzka boho, prochowce, lekkie chusty i jedwabne szale.

Jakie kolory dominują w stylu boho?

Wybierając ubrania w tym klimacie pomyśl o palecie kolorów, jakie kojarzą Ci się z ziemią. Zgodnie z ideologią przyjazną dla środowiska boho wykorzystuje wiele odcieni ziemi, dlatego jeśli bluzka boho ma być najlepszym wyrazem tego stylu powinna być w kolorach takich jak:

  • głębokie brązy,
  • surowe zielenie,
  • jesienne czerwienie.

Tworząc boho stylizacje pomyśl o zrównoważeniu tych niezawodnych ziemistych kolorów jasnymi neutralnymi odcieniami, takimi jak wszelkie odcienie nude.

Boho-chic – tak stworzysz ten look!

Czas więc na esencję stylu boho-chic. Jedną z najbardziej godnych uwagi cech stylu boho jest użycie różnych wzorów w mniej tradycyjnych kombinacjach, ułożonych warstwowo w sposób, który wyraża i podkreśla Twój charakter. Zamiast zwracać uwagę na konkretny element garderoby, jak bluzka boho, czy dodatki – kierując się tym stylem powinnaś przede wszystkim skupić się na tym, jak dopasowywać wybrane wzory.

Na przykład możesz stworzyć strój łącząc w jedno:

  • motyw kwiatów,
  • kropki,
  • subtelnie prążki,
  • kraciasty print.

To naprawdę działa, choć pierwszy instynkt fashionistki może Ci mówić coś całkiem przeciwnego. Na dobry początek, jeśli jeszcze nie masz śmiałości do aż tak bogatego łączenia printów – ładna bluzka boho z butiku LaLaLa w jednym z tych wzorów powinna być właściwym bodźcem do dalszych boho stylizacji.