Jaka jest idealna orientacja dla paneli słonecznych?

Jest to naprawdę jedno z najważniejszych pytań, ponieważ konieczne jest dostosowanie orientacji paneli słonecznych, aby jak najlepiej wykorzystać promieniowanie słoneczne. Orientacja dla paneli słonecznych różni się znacznie w zależności od rodzaju dachu, orientacji samego dachu i kąta nachylenia. Aby prawidłowo umiejscowić panele słoneczne, konieczne jest zastosowanie różnych konstrukcji, chyba że sam dach jest precyzyjnie dostosowany. Aby uzyskać optymalną produkcję energii elektrycznej, panele słoneczne powinny być skierowane na południe (kąt 180°). W tym kierunku i pod tym kątem panele słoneczne będą otrzymywały jak najwięcej promieniowania słonecznego w ciągu dnia.

Co zrobić, jeśli orientacja dla paneli słonecznych w moim domu jest na południe?

Biorąc pod uwagę, że najlepsza orientacja jest na południe, nie zalecamy instalowania paneli słonecznych skierowanych na północ. Istnieje możliwość umieszczenia konstrukcji zupełnie odwrotnie do nachylenia dachu, ale nie jest to rozwiązanie szczególnie polecane, ponieważ produkcja energii będzie nieco niższa. Prawdą jest również, że estetyka dachu ulegnie zmianie, ponieważ naruszy to harmonię domu.

Panele słoneczne https://suntrack.pl/143-panele-sloneczne będą nadal produkować energię elektryczną niezależnie od ich orientacji. Dążymy jednak do tego, aby produkować jak najwięcej energii. Jeśli dach Twojego domu jest skierowany na północ, wschód lub zachód, produkcja energii elektrycznej w Twoim domu będzie o 20% mniejsza niż gdyby był on skierowany na południe. Twoja instalacja jest nadal opłacalna, ponieważ nadal będzie oszczędzać setki złotych rocznie, jedynym problemem jest to, że nie będzie w pełni zoptymalizowana.