Pranie tapicerki samochodowej. Na czym polega?

Każdy z nas spotkał się z pojęciem: pranie tapicerki Wrocław. Niejeden właściciel pojazdu obawia się jednak, że pranie tapicerki w samochodzie doprowadzi do zawilgocenia foteli, podłogi czy tapicerowanej podsufitki. Nic bardziej błędnego. Pranie tapicerki Wrocław zawsze jest połączone z natychmiastowym odsysaniem wody.

Odkurzacz piorący. Zasada działania

Pran tapicerki Wrocław wykonuje się specjalnym odkurzaczem, wyposażonym w uchwyt ze spryskiwaczem i ssawkę. Tapicerkę spryskuje się wodą zmieszaną ze środkiem piorącym i natychmiast odsysa wraz z brudem. Brudna woda trafia do pojemnika w odkurzaczu piorącym i po zakończeniu pracy można ją wylać. Wyprana tapicerka nigdy nie jest bardzo mokra. Po praniu pozostaje lekko wilgotna. W słoneczny dzień, po kilku godzinach, sama wysycha. Oczywiście aby wyschła, a w aucie nie gromadziła się wilgoć, warto pojazd z wypraną tapicerką pozostawić z otwartymi oknami lub drzwiami.

Koszt prania tapicerki samochodowej

Kosz wyprania tapicerki w samochodzie zależny jest od wielości auta i ilości tapicerki, a także od stopnia jej zabrudzenia. Przy niewielkim aucie, koszt prania tapicerki nie przekracza stu złotych. Duży samochód – na przykład osobowy bus, to inny temat. W tym przypadku koszt prania tapicerki samochodowej może przekroczyć nawet trzysta złotych. Pomimo tego jednak warto od czasu do czasu zlecić wypranie tapicerki w naszym pojeździe. Tapicerka samochodowa – wbrew pozorom – łatwo się brudzi. Niezbyt czysta to nie tylko kiepski efekt estetyczny ale i ryzyko powstawania grzybów i innych czynników chorobotwórczych. Oczywiście nie bez znaczenia jest przykry zapach, który może się z brudnej tapicerki unosić. Wyprana tapicerka to lepszy wygląd wnętrza samochodu i przyjemniejsze w nim przebywanie.