Dom

Basen ogrodowy Bestway. Jak dbać o czystośc wody, która w nim jest?

Rozkładany basen ogrodowy Bestway to w gorące dni bardzo duże udogodnienie Z relaksujących kąpieli mogą w takim basenie korzystać zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Aby jednak kąpiel była przyjemnością, woda nie powinna być jedynie ciepła ale i czysta. Niestety basen ogrodowy Bestway to miejsce, w którym woda stoi. Bez odpowiednich działań ze strony człowieka, szybko jej jakość zacznie się pogarszać.

Oczyszczanie i filtrowanie wody

Aby woda na długo pozostała czysta, konieczne jest regularnie oczyszczanie basenu z zanieczyszczeń i filtrowanie wody. Wszelkie liście i inne rzeczy, które wpadną do wody warto szybko usuwać, by uniknąć ryzyka ich rozkładania się. Dobrze też zaopatrzyć się w przykrycie do basenu i w czasie, gdy z nie go nie korzystamy, po prostu go nakrywać.

Jeśli basen wyposażony jest w pompę do filtrowania wody, trzeba uruchamiać ją regularnie, oczywiście tylko wtedy, gdy nikogo w basenie nie ma. W pompie wody znajduje się filtr wyłapujący wszelkie zanieczyszczenia. Woda po przefiltrowaniu będzie więc dużo czystsza. Brud, który osadził się na filtrze, trzeba rzecz jasna usuwać. Filtr jest wielorazowego użytku. Aby go oczyścić, wystarczy przepłukanie tego elementu pod bieżącą wodą

Chemia basenowa

Aby zachować wodę w czystości konieczne jest także regularne stosowanie chemii basenowej. Szczególnie ważne jest dodawanie chloru, który niszczy wiele bakterii i rozwijających się grzybów. Do kupienia jest chlor w tabletkach lub w płynie. Warto go dodawać do wody basenowej codziennie i w odpowiednich proporcjach, pamiętając co tym, by bezpośrednio po dodaniu chloru nie wchodzić do wody. Po dodaniu chloru do basenu, wskazana jest przerwa w kąpielach. Do basenu można wejść co najmniej kilka godzin po dodaniu chloru, dlatego najlepiej dodawać go po prostu przed nocą. Rano kąpiel w basenie będzie możliwa i bezpieczna.