Doubleclick

Menedżer Kampanii Doubleclick jest bezpłatny dla wszystkich reklamodawców, niezależnie od wielkości ich budżetu reklamowego. Udostępnia również zaawansowane funkcje dla większych kont i klientów korporacyjnych.

Narzędzie oferuje pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami reklamy: od planowania i tworzenia, po analizę, optymalizację i raportowanie.

Campaign Manager 360 pozwala na:

  • Tworzenie reklam online i banerów w celu promowania swojej firmy;
  • Śledzenie wszystkich aspektów reklamy, w tym wyświetleń reklam, kliknięć, konwersji i działań odbiorców;
  • Śledzenie kosztu za kliknięcie (CPC) i kosztu za tysiąc wyświetleń (CPM);
  • Konfiguracja zaawansowanych narzędzi, takich jak edytor reklam;
  • Uruchamiać raportowanie według harmonogramu lub ręcznie.

Doubleclick to ujednolicona platforma do planowania i analizy wszystkich kampanii reklamowych Google. Otrzymane dane są wykorzystywane do poprawy efektywności reklam. Aby z niej korzystać, należy założyć konto. Można to zrobić, klikając przycisk “Zaloguj się” w prawym górnym rogu strony. Następnie wypełnij niezbędne pola z danymi osobowymi, a także wybierz uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Po rejestracji zostaniesz poproszony o wprowadzenie informacji o karcie kredytowej. Po tym, możesz przejść do pierwszego uruchomienia i skonfigurować swój profil.

Menu główne zawiera cztery bloki: Przegląd, Kampanie, Narzędzia i Ustawienia. W pierwszym oknie, w sekcji “Przegląd”, możesz zobaczyć metryki i statystyki dotyczące Twojej aktywności reklamowej. Wszystkie informacje są podzielone na główne kategorie, takie jak “Reklama”, “Wydatki”, “Budżety”, “Słowa kluczowe” i tak dalej. Ponadto, istnieje interaktywny wykres pokazujący wszystkie metryki w czasie. Poniżej wymienione są niektóre istotne cechy tej usługi: