Jak pozbyć się chrapania?

Niektórzy ludzie mogą nie uważać chrapania za problem zdrowotny, ale tak jest. Informacja ta została powiązana z chorobami układu krążenia, a nawet istnieją badania pokazujące, że może mieć wpływ na mózg. Chrapanie może prowadzić do braku snu u osób, które na nie cierpią na wspomniane chrapanie, jednak ciągle je słyszą, co może powodować drażliwość, upośledzenie funkcji poznawczych, a nawet depresję wśród nich.

Co więc powoduje chrapanie? Istnieje kilka przyczyn; niektórzy ludzie mają wąskie drogi oddechowe lub powiększone podniebienie miękkie lub języczek. Język może opadać do tyłu i blokować drogi oddechowe. Wszystko to może być nasilone przez alkohol lub spanie na brzuchu-ale najczęstszym powodem, dla którego ludzie chrapią, są drgania tkanek poruszających się tam i z powrotem w gardle podczas snu. Jest to zwykle spowodowane przez dodatkową wagę w okolicy szyi.

Jeśli naprawdę jesteś za tym, by pozbyć się chrapania całkowicie – a nie chcesz tylko zmniejszyć jego częstotliwość – powinieneś spróbować zadbać o siebie i zrzucić zbędne kilogramy całkowicie. Zrzucenie zaledwie 5-10 kilogramów może bardzo pomóc w zmniejszeniu objawów chrapania i sprawić, że poczujesz się bardziej energiczny w ciągu dnia. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://minimish.pl/ .