Zastosowanie miodu

Miód to niesamowita substancja, która od wieków jest wykorzystywana do poprawy zdrowia i urody. Działa na wiele sposobów, niezależnie od tego, czy używasz go jako maseczki do twarzy, w swojej herbacie lub kawie, a nawet na włosach.

Ogólnie rzecz biorąc, miód jest pełen przeciwutleniaczy, które pomagają bronić twoje ciało przed wolnymi rodnikami i innymi toksynami. Te przeciwutleniacze są również znane z oczyszczania trądziku i zapobiegania starzeniu się. W przypadku Twojej skóry, miód może pomóc w łagodzeniu zarówno egzemy jak i oparzeń słonecznych poprzez nawilżanie skóry i łagodzenie podrażnień.

Miód ma wyraźny zapach i smak, który może dodać głębi każdemu napojowi, w którym go umieścisz, od herbaty lub kawy po koktajle, jak np. smoothie. Ten słodzik ma również lepką jakość, która sprawia, że jest idealny do nawilżania skóry i włosów. Możesz użyć miodu w jego płynnej postaci, aby wygładzić puszące się włosy po umyciu ich szamponem, lub użyć go jako suchego szamponu, nakładając odrobinę bezpośrednio na skórę głowy przed pozostawieniem jej do naturalnego wyschnięcia – wchłonie on każdy olej, który może zalegać w pobliżu.

 

Więcej artykułów o podobnej tematyce znajdziesz na stronie https://diysy.pl/ .