Jak zacząć dietę wegetariańską?

Rozpoczęcie diety wegetariańskiej może być dla niektórych osób zniechęcające. Istnieje wiele powodów, dla których możesz zmienić swój styl życia i chcieć zostać wegetarianinem oraz wiele różnych rodzajów diet wegetariańskich. Ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że nie musi to być trudne lub drogie, i że nigdy nie jest za późno, aby zacząć!

Oto kilka wskazówek, jak zacząć:

1) Jeśli jesteś już wegetarianinem, wskocz od razu i baw się dobrze, odkrywając nowe przepisy.

2) Jeśli jesz m.in. mięso, rób wszystko powoli. Najpierw spróbuj jeść wegetariańsko od czasu do czasu (powiedzmy jeden dzień w tygodniu). Zobacz, jak się czujesz, a jeśli ci się to podoba, stopniowo dodawaj więcej bezmięsnych posiłków, aż zastąpią wszystkie twoje dawne obiady.

3) Upewnij się, że otrzymujesz wystarczającą ilość żelaza, jedząc pokarmy z dużą ilością żelaza w nich, gdy zaczynasz nową dietę. Należą do nich soczewica, fasola, ciemne zieleniny liściaste – każdy pokarm z rodziny fasoli naprawdę! – i produkty sojowe, takie jak tofu i tempeh.

4) Staraj się nie martwić o to, co inni ludzie pomyślą o twojej decyzji. Twoje zdrowie jest ważniejsze niż to, co inni mogą myśleć o tym, co jesz! Poza tym, dieta ta jest na tyle popularna, że na pewno znasz kogoś, kto na taką dietę przeszedł.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://allbeauties.pl/ .