Jak uniknąć trądziku występującego po treningu?

Trądzik, przed i po ćwiczeniach jest powszechnym zjawiskiem; częściej niż nie, będziesz go doświadczać. Powodem tego jest to, że pocenie się powoduje zatykanie porów z powodu obecności bakterii zwanej p.acnes, która jest normalnie obecna na naszej skórze. Bycie aktywnym zwiększa produkcję potu, co z kolei pogarsza stan trądziku. Aby uniknąć tej nieprzyjemnej sytuacji, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić:

 

1) Umyj twarz ciepłą wodą po treningu. Gorąca woda może podrażnić skórę, natomiast zimna może rozregulować temperaturę ciała i spowodować inne problemy. Ciepła woda pomoże usunąć brud i toksyny z porów skóry.

 

2) Używaj łagodnego środka do oczyszczania twarzy każdego dnia. Zapobiegnie to brud od przyklejania się do twarzy i powodowania wybuchów trądziku. Jeśli nie jesteś pewna, jaki środek oczyszczający kupić, poproś o radę dermatologa lub specjalistę od skóry w sklepie, lub online.

 

3) Wybierając środek oczyszczający, upewnij się, że nie zawiera on alkoholu, ponieważ może on wysuszać skórę i nasilać problemy z trądzikiem (oraz potencjalnie powodować zaczerwienienia). Wejdź na twojmoment.pl.

 

4) Spróbuj użyć balsamu do leczenia, który zawiera kwas salicylowy lub kwas glikolowy; pomogą one odblokować pory i zmniejszyć szanse wystąpienia trądziku.