Dom

Klimatyzator przenośny. Wady i zalety

Klimatyzacja domowa to bardzo skuteczna metoda obniżania temperatury w pomieszczeniach. Naścienna klimatyzacja jednak wiąże się z dość dużymi kosztami. Wydatkiem jest sam zakup klimatyzatora i zlecenie jego montażu. Nie w każdym mieszkaniu taką klimatyzację można zamontować. W wielu przypadkach konieczna jest zgodna zarządcy nieruchomości, bowiem zewnętrzna część klimatyzatora musi być zamontowana na zewnętrznej części ściany, ewentualnie na balkonie. Bardzo często wycieka z niej woda, która może – na przykład – zaciekać na ścianę lub też dostawać się na balkon sąsiadów pod nami. Klimatyzator przenośny wydaje się w takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem. Jakie wady i zalety ma taka klimatyzacja Gdynia?

Cena zakupu i brak konieczności montażu

Dużym plusem klimatyzatora przenośnego jest cena zakupu. Taka klimatyzacja Gdynia kosztuje dużo mniej od klimatyzacji naściennej. Nie ma też konieczności montowania takiego urządzenia. Konieczne jest tylko podłączenie do prądu. Wskazane jest jednak wywiercenie w ścianie otworu, do którego będzie włożona rura z klimatyzatora. To właśnie przez nią usuwane jest z pomieszczenia ciepłe powietrze. Jeśli nie ma możliwości wywiercenia takiego otworu, istnieje inne rozwiązanie. Rurę można wyłożyć na zewnątrz przez okno. Minusem takiej opcji jest to, że półotwarte okno to ryzyko dostawania się do wnętrza ciepłego powietrza z zewnątrz.

Warto opróżniać zbiornik na wodę

W każdym klimatyzatorze przenośnym jest zbiornik na wodę, która skrapla się podczas pracy urządzenia. Nie można zapominać więc o regularnym opróżnianiu takiego zbiornika. Konieczne jest opróżnianie go co najmniej raz na kilka dni.