Dom

Panele słoneczne oraz ich zalety

Zwrot z inwestycji oraz niezależność energetyczna

Panele słoneczne przede wszystkim są zero emisyjne. Dają nam możliwość całkowitego czy też przynajmniej częściowego uniezależnienia się od dostawców elektrycznej energii. Dzięki temu w nieco dłuższej perspektywie inwestycja w panele słoneczne może wygenerować bardzo wysokie oszczędności z tytuły zużycia energii elektrycznej, a także się przyczynic do ograniczenia pośredniego emisji dwutlenku węgla, siarczanów, jak i także innych spalin oraz substancji szkodliwych, które powstają podczas produkowania energii elektrycznej.

W zależności od samej wielkości instalacji fotowoltaicznej, kwoty inwestycji oraz skorzystania ze wszelkich dopłat państwowych, a także jej sposobu montażu, warunków atmosferycznych oraz lokalizacji zwrot z inwestycji nastąpić może po około siedmiu do piętnastu lat eksploatacji. Przyjmuje się, że czas średni eksploatacji fotowoltaicznej instalacji oscyluje w granicach dwudziestu do trzydziestu lat. Wszystko zależne jest od zastosowanej technologii.

W przypadku instalacji o mocy 3kW polska statystyczna rodzina oszczędzić nawet może około 1500 złotych na energii elektrycznej w skali roku. Decydując sę na instalację o mocy 5kW, oszczędności oscylować będą w granicach nawet trzech tysięcy rocznie. Pamiętajmy także, że według wszelkich analiz rynkowych oraz prognoz energia elektryczna do roku 2030 może nawet podrożeć o sto procent. To na pewno zwiększy znacznie opłacalność inwestycji.

Mając panele słoneczne możemy częściowo czy też całkowicie się uniezależnić od dostawców energii elektrycznej. Możemy zatem liczyć na energetyczne bezpieczeństwo, a do tego dostęp nieograniczony do energii elektrycznej.