Piłka ręczna – sport dla każdego

Piłka ręczna jest szybko rozwijającym się sportem i łatwo dostrzec dlaczego: Jest to niesamowita zabawa. Jest to jeden z najszybciej rozwijających się sportów zespołowych, w którym używa się piłki. A ponieważ zawiera elementy koszykówki i piłki nożnej, można nawet myśleć o niej jako o mieszance tych dwóch sportów.

 

W piłkę ręczną gra się w wielu krajach na całym świecie, ale Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej (IHF) jest organem zarządzającym tym sportem i ma najwięcej oficjalnych zawodów. Organizacja ta nadzoruje pięć różnych dyscyplin piłki ręcznej: drużynową piłkę ręczną mężczyzn i kobiet, plażową piłkę ręczną mężczyzn i kobiet, a także męskie, kobiece i mieszane formy halowej piłki ręcznej.

 

IHF istnieje od 1946 roku, ale pierwszy oficjalny turniej międzynarodowy odbył się w 1947 roku. Organizacja zorganizowała pierwsze Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn w 1938 roku, ale z powodu II wojny światowej impreza nie odbyła się aż do 1955 roku. Następnie turniej odbywał się co dwa lata, aż do 1995 roku, kiedy to stał się wydarzeniem corocznym.

Sport ten był rozgrywany na wszystkich trzech Letnich Igrzyskach Olimpijskich od 1972 roku (tylko z mężczyznami), z turniejem tylko dla kobiet dodanym w 1976 roku, i będzie częścią programu w Rio 2016. Więcej na: feedfit.pl.