Dom

W jakim kolorze wybrać rolety?

Możesz mieć silną skłonność do konkretnego koloru, ale co jeśli się mylisz? Czy to naprawdę ma znaczenie? W większości przypadków odpowiedź brzmi: nie. Choć prawdą jest, że niektóre kolory mogą sprawić, że pokój wyda się mniejszy, a niektóre mogą sprawić, że poczuje się większy, to różnice te są minimalne, a różnica między dwoma skrajnościami to zazwyczaj tylko kilka cali.

 

Jeśli masz wątpliwości, wypróbuj opcję czarną lub białą (lub jeszcze lepiej, off-white) – te kolory oferują największy kontrast z tym, co jeszcze jest w twoim pokoju. Duże okno pokryte czarną lub białą tkaniną będzie wydawać się większe niż to pokryte innym kolorem tkaniny, który jest mniej dramatyczny. Jeżeli ty chcesz robić twój pokojowi czuć airier i jasnego, szczególnie jeżeli ty żyjesz w terenie z dużą ilością naturalnego światła, wtedy ty możesz rozważać iść dla lekkich kolorów jak beżowy lub biały. Te pomagają odbijać światło zamiast je pochłaniać.

 

Jeśli nadal nie jesteś pewien, co zrobić, jest jeszcze jedna metoda: wybierz neutralny kolor, który pasuje do istniejącego wystroju domu. Jeśli Twój dom jest w większości urządzony w niebieskich i zielonych odcieniach, to trzymaj się odcieni tych kolorów dla swoich rolet. Kluczem jest utrzymanie jednolitości w całym domu, aby wszystko było spójne.

Więcej na: glamourlife.pl