Armatura kwasoodporna

Armatura przemysłowa o właściwościach kwasoodpornych jest wykorzystywana w różnych branżach, w których mamy do czynienia z agresywnymi mediami: przede wszystkim z mediami o właściwościach żrących i kwasowych. Musi odznaczać się najwyższymi parametrami, które pozwolą jej spełnić wszystkie stawiane przed nią wymagania.

 

Stal nierdzewna najwyższej jakości

Armatura przemysłowa kwasoodporna wykonywana jest ze stali nierdzewnej, która potrafi sprostać nawet największym oczekiwaniom. Jest odporna na działanie wody, kwasów i zasad, dzięki czemu nie pojawia się na niej korozja. Co więcej, pozwala na używanie wysokich ciśnień, dzięki czemu każda ciecz może być przesyłana w wymaganym tempie i z odpowiednią siłą strumienia.

 

Doskonałe uszczelnienie

W przypadku armatury kwasoodpornej równie ważne są uszczelnienia i połączenia między poszczególnymi elementami, które decydują o tym, aby nigdzie nie pojawiły się żadne wycieki. Wysoka jakość ich wykonania oraz wyjątkowo dobre dopasowanie są konieczne, aby cały roztwór pozostał na przeznaczonej dla niego trasie i nie spowodował żadnych uszkodzeń innych elementów.

 

Różne rodzaje stali kwasoodpornej

Możemy wyróżnić kilka rodzajów stali kwasoodpornej. Najbardziej popularne typy to:

  • Stal austenityczna, która jest idealna do stosowania w środowisku narażonym na działanie chlorków, mocznika oraz innych kwasów, w tym organicznych.
  • Stal nierdzewna ferrytyczna – często jest to stal chromowana kwasoodporna, z niską zawartością węgla i odporna na korozję.
  • Stal martenzytyczna, która posiada wysoką zawartość węgla w porównaniu z wyżej wymienionymi. Jest stosowana w układach narażonych na ścieranie i wysoką korozję.