Jak przechowywać motocykl latem bez garażu

Aby przechowywać motocykl latem bez garażu, należy upewnić się, że jest on całkowicie suchy, a następnie przykryć go wodoodpornym pokrowcem. Można również użyć pompki powietrza i zdmuchnąć wodę, która pozostała w silniku lub innych częściach.

 

Użyj starego ręcznika, aby osuszyć motocykl, a następnie załóż wodoodporny pokrowiec. Pokrowiec powinien być na tyle duży, aby zakryć cały motocykl, aby nie zamoczył się podczas deszczu.

 

Czym przykryć motocykl

Możesz również użyć plandeki lub namiotu, aby chronić motocykl przed deszczem lub słońcem. Możesz wybrać taki, który jest wykonany z wodoodpornego materiału, dzięki czemu będzie chronił Twój motocykl przed wszelkimi warunkami atmosferycznymi.

 

Jeśli nie możesz znaleźć wodoodpornego pokrowca na motocykl, możesz użyć starego koca lub tkaniny do przykrycia motocykla. Jednak może to nie być tak skuteczne, jak użycie odpowiedniego pokrowca przeznaczonego dla motocykli, ponieważ są one specjalnie zaprojektowane do tego celu i są bardziej trwałe niż zwykłe koce lub ściereczki, które mogą łatwo się rozerwać z powodu narażenia na działanie wysokich lub niskich temperatur w czasie. Więcej interesujących wiadomości o motoryzacji znajdziesz na automission.pl.