Szybkoładujące ładowarki

Nie ma nic gorszego niż to, że w Twoim telefonie wyczerpała się bateria, zanim dotrzesz do kolejnego gniazdka. A jeśli masz szczęście, że udało Ci się dotrzeć do ściany, możesz być zmuszony do czekania godzinami, aż Twój smartfon się naładuje. Rozwiązanie? Szybka ładowarka. Mogą one ładować Twoje urządzenia nawet do czterech razy szybciej niż tradycyjne ładowarki. Jak więc działają?

 

Sekretem szybkich ładowarek jest ich zwiększone napięcie. Większość ładowarki ścienne używać 5V na 1A, podczas gdy szybkie ładowarki mogą wahać się od 9V na 1A aż do 15V na 2A. Poprzez zwiększenie napięcia, ilość energii dostarczanej przez ładowarkę jest podwojona, ale zajmie to dwa razy dłużej, aby wypełnić baterię urządzenia.

 

Im wyższe napięcie, tym lepsza wydajność otrzymasz, ale należy pamiętać, że nie wszystkie telefony mogą obsługiwać wysokie napięcia i niektórzy producenci ostrzegają przed ładowaniem swoich urządzeń z niczym innym niż ładowarka zapasów, które pochodzą z urządzenia. Więcej na: clevermedia.pl.